IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » W KRAINĘ PRZYRODY

W KRAINĘ PRZYRODY

DZIEŃ 1:

Przyjazd grupy, uroczysta powitalna kolacja z lampką wina

DZIEŃ 2:

Wycieczka rowerowa "Wokół jezior: Białego i Studzienicznego"  (ok. 27 km)

Malownicze tereny położone nad brzegami augustowskich jezior, a także ścieżki otoczone wiekowymi lasami Puszczy Augustowskiej - największego zwartego obszaru leśnego w Polsce. Bliskość z naturą oraz przepiękne krajobrazy, bogactwo runa leśnego, a także możliwość spotkania rzadkich gatunków zwierząt czy też ptaków dostarczą niezapomnianych wrażeń.

DZIEŃ 3:

Spływ kajakowy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim (ok. 12 km)

Najpiękniejszy odcinek rzeki przebiegający przez "serce" Puszczy Augustowskiej, wijącej się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem. Na zakończenie dodatkowa atrakcja – krótki etap spływu (2 km) Kanałem Augustowskim z dwiema zabytkowymi śluzami: Sosnówek i Mikaszówka. Trasa łatwa i przyjemna, dostępna dla początkujących. Czas trwania: ok. 6 godzin z przerwą na odpoczynek.

Wieczorem biesiada przy ognisku w wiacie "Hubertówka"

DZIEŃ 4:

Wycieczka rowerowa "Doliną rzeki Rospudy" (ok. 35 km)

Interesujące przyrodniczo i kulturowo tereny położone w dolnym biegu Rospudy. Niezwykłe uroczysko Święte Miejsce, które otacza nastrój tajemniczości i niezwykłości. Trasa prowadzi na przemian leśnymi ścieżkami i duktami, nad jeziorem Necko i wzdłuż rzeki.

Po obiedzie - Rejs statkiem białej floty

Trasa prowadzi przez najpiękniejsze augustowskie jeziora: Necko, Białe, Studzieniczne i rzeki: Netta i Klonownica. W trakcie rejsu śluzowanie i 30 minutowy przystanek w Studzienicznej ze zwiedzaniem malowniczo położonego Sanktuarium Maryjnego na wyspie. Czas trwania: 3 godz.

DZIEŃ 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd autokarem do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Z wizytą na Bagnach Biebrzańskich - przejazd historyczną "carską" drogą przez basen południowy w kierunku Białowieży, wizyta na torfowisku wysokim, spotkanie u Króla Biebrzy w tradycyjnej osadzie biebrzańskiej, wyjście na bagna do wieży obserwacyjnej skąd rozpościera się wyjątkowa panorama bagien.

Obiad staropolski w szlacheckiej karczmie.

Przejazd do Białowieży, zakwaterowanie; kolacja powitalna na powietrzu z lampką wina

DZIEŃ 6:

Wycieczka rowerowa po Puszczy Białowieskiej (ok. 20 km) przez siedliska grądowe do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt. Zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Przejazd duktami leśnymi do tajemniczego Miejsca Mocy, a następnie przez najciekawsze miejsca po Puszczy Białowieskiej i dookoła Polany Białowieskiej.

Po obiedzie - zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego z przewodnikiem (nowoczesna prezentacja multimedialna o przyrodzie Puszczy Białowieskiej), Parku Pałacowego.

DZIEŃ 7:

Przejazd kolejką wąskotorową na uroczysko Topiło w Puszczy Białowieskiej. W trakcie przejazdu godzinna przerwa na zwiedzanie atrakcji przyrodniczych stawów leśnych oraz ścieżki przyrodniczej "Leśne Osobliwości".

Po obiedzie - spływ kajakowy rzeką Narewką (ok. 10 km), płynącą pośród łąk i lasów Puszczy Białowieskiej.

DZIEŃ 8:

Rajd Rowerowy "Tropami Żubra" (ok. 40 km) po Puszczy Białowieskiej. Trasa rajdu prowadzi z Narewki do wieży widokowej na Kosym Moście. Następnie leśnymi duktami przez Obręb Ochronny Hwoźna do malowniczej wsi Masiewo położonej przy samej granicy z Białorusią. Po trasie zwiedzanie Parku Przyrodniczego w Gruszkach. Wieczorny przejazd bryczkami do miejsca ogniskowego w Puszczy Białowieskiej.

Kolacja pożegnalna przy ognisku. Powrót bryczkami przy blasku pochodni do pensjonatu.

DZIEŃ 9:

Śniadanie, wyjazd grupy


Koszt transferów: Warszawa – Augustów i Białowieża – Warszawa

Cena: 1900 zł/os. (przy grupie 25-osobowej) + 100 zł/osoba

Cena: 1790 zł/os. (przy grupie 40-osobowej) + 80 zł/osoba


ŚWIADCZENIA:

  • 4 noclegi w Ośrodku Wypoczynkowym AUGUST w Augustowie, pokoje 1, 2, 3 i 4-osobowe z łazienkami, wyposażony aneks wypoczynkowo - kuchenny (tzw. samodzielna kuchnia), apartament z aneksem kuchennym z widokiem na wodę, łazienką, stałym łączem internetowym, TV,
  • 4 noclegi w Białowieży – Pensjonat "UNIKAT" położony w centrum Białowieży, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami, WC, TV; sala konferencyjna, restauracja, miejsce ogniskowe na biesiady, altana, parking.

  • wyżywienie – FB (smaczna kuchnia regionalna i europejska); woda mineralna na wycieczki

  • opieka pilota/lub przewodnika

  • organizacja spływów kajakowych – 2-osobowe kajaki turystyczne z wyposażeniem (kamizelki asekuracyjne, wiosła, miękkie siedziska); opieka ratownika WOPR-pilota

  • organizacja wycieczek rowerowych – rowery turystyczne, pilot, serwisant

  • transfery lokalne

  • opłata uzdrowiskowa

  • ubezpieczenie NNWOpublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl