IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » SANKT PETERSBURG - MIEDNOJE - MOSKWA - KATYŃ 9 DNI

SANKT PETERSBURG - MIEDNOJE - MOSKWA - KATYŃ 9 DNI

 
Trasa zagraniczna: Łotwa – St. Petersburg – Carskie Sioło – Miednoje – Moskwa – Smoleńsk – Katyń

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Przejazd przez Rosję. Na trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania z przewodnikiem. Zwiedzanie Sankt Petersburga – wycieczka objazdowa, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, Cypel Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, Plac Pałacowy, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do Petersburga, obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Zimowy z jednym z największych muzeów świata Ermitażem, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Dla chętnych rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wyjazd do Moskwy. Po trasie krótki postój na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje. Przyjazd do Moskwy, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania miasta z przejazdem metrem. Kreml z Soborami, Zbrojownią z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem Car–Dzwonem. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzania najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Białorusi. Krótkie zwiedzanie Smoleńska: Kreml, Sobór Uspieński. Wizyta w Katyniu – miejsce kaźni polskich oficerów. Wyjazd do Polski.

DZIEŃ 9:

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (godzina zależna od przejść granicznych). Powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 700 zł

Dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym: 150 zł


Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 200 zł


CENA IMPREZY ZAWIERA:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc)

- 7 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

- 7 śniadań i 7 obiadokolacji

- program turystyczny

- opiekę pilota

- ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE ZAWIERA:

- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki

- kosztu wizy białoruskiej 180 zł – obowiązkowo płatne przy zakupie wycieczki

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide (koszt pakietu świadczeń ok. 145 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki)

- rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga ok.15 EUR


WIZY:

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do AT "Suwalszczyzna" dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:

1) komputerowo wypełnione i podpisane zgodnie z podpisem paszportowym wnioski wizowe (rosyjski oraz białoruski)

2) aktualne, biometryczne, en face, kolorowe zdjęcia 3,5 x 4,5 cm – 2 szt.

3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 4 wolne strony.

DO WYCIECZKI MOŻNA DOKUPIĆ:

koszt wizy białoruskiej (obowiązkowy) 180 zł

koszt wizy rosyjskiej (obowiązkowy) 320 zł

pokój 1 osobowy 700 zł

udział w wieczorze folklorystycznym 150 zł

NAJBLIŻSZE TERMINY


29.05.2015 - 06.06.2015      Cena: 2303 PLN

15.06.2015 - 23.06.2015      Cena: 2213 PLN

 29.06.2015 - 07.07.2015      Cena: 2303 PLN

10.08.2015 - 18.08.2015      Cena: 2213 PLN

Opublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl