IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » ROSJA WCZORAJ I DZIŚ - 10 DNI

ROSJA WCZORAJ I DZIŚ - 10 DNI

Trasa zagraniczna: Łotwa – Psków – St. Petersburg – Carskie Sioło – Nowogród Wielki – Moskwa – Łotwa – Wilno


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Przejazd przez Rosję. Na trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd do miejsca spotkania z przewodnikiem. Wyjazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do St. Petersburga, który był ukochanym dzieckiem Piotra I. Objazdowa wycieczka po mieście, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nowogrodu Wielkiego, gdzie zaczęła się historia państwa rosyjskiego. Miasto-muzeum bogate w dawną architekturę z XI-XVII wieku, m.in.: stary Kreml (jest na liście dziedzictwa światowego UNESCO) i sobór św. Sofii. Zwiedzanie skansenu, gdzie zachowały się drewniane budowle, izby mieszkalne, cerkwie i kaplice z XVII-XIX stulecia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wyjazd do Moskwy. Przejazd autokarem przez biznesowe dzielnice Moskwy oraz nowoczesne centrum wielkiej rosyjskiej metropolii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Przejazd metrem na dalszy ciąg zwiedzania miasta. Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajka Faberze i trony carskie, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Rejs stateczkiem po rzece Moskwa (fakultatywnie). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Pożegnanie ze stolicą Rosji. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:

Śniadanie. Przejazd do stolicy Litwy. Zwiedzanie Wilna, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych, powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 700 zł

Dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym: 150 zł

Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 200 zł


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc)

- 9 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

- 9 śniadań i 9 obiadokolacji

- program turystyczny

- opiekę pilota

- ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide (koszt pakietu świadczeń ok. 145 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki)

- rejsu statkiem po rzece Moskwa ok. 15 EURWIZY:

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do AT "Suwalszczyzna" dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:

1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy

2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)

3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.DO WYCIECZKI MOŻNA DOKUPIĆ:

pokój 1 - osobowy 700 zł

udział w wieczorze folklorystycznym 150 zł

Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 200


NAJBLIŻSZE TERMINY:

24.04.2015 - 03.05.2015    Cena: 2429.00 PLN
29.05.2015 - 07.06.2015    Cena: 2519.00 PLN
26.06.2015 - 05.07.2015    Cena: 2519.00 PLN
Opublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl