IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » PRAGA I DREZNO - CZESKO - SAKSOŃSKA SZWAJCARIA

PRAGA I DREZNO - CZESKO - SAKSOŃSKA SZWAJCARIA

Trasa: - Praga - Drezno - Czeska i Saksońska Szwajcaria

DZIEŃ 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu wieczorem ok. 23.00.

DZIEŃ 2
Zwiedzanie stolicy Czeskiej Republiki rozpoczniemy od Vaclawskie Namesti – alei z ciekawą zabudową secesyjną. Starymi uliczkami dotrzemy do Rynku Staromiejskiego: przepiękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa. oraz kościół Św. Mikołaja. Następnie przejście przez dzielnicę Żydowską Josefov: Staro-Nowa Synagoga, zbudowana w XIII wieku, Synagoga Wysoka, cmentarz to ślady dawnego getta żydowskiego. Czas wolny na Rynku staromiejskim. Następnie przejazd do położonego niedaleko od Pragi Zamku Melnik, gdzie zwiedzimy wnętrza pałacowe a w piwnicach zamkowych skosztujemy „czeskiego wina”. Powrót do  Pragi, rejs statkiem z obiadokolacją wzdłuż Wełtawy. Na zakończenie dnia słynny średniowieczny most Karola, (niezapomniana panorama na Zamek Praski) oraz wyspa Kampa. Powrót do hotelu ok. 22..00. Nocleg. (Trasa ok. 80 km)

DZIEŃ 3
Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Drezna, nazywanego „Florencją nad Łabą” ( ok.140 km od Pragi). W programie zwiedzania z przewodnikiem lokalnym: przejazd autokarem przez historyczną część Drezna, następnie spacer ulicami zabytkowego centrum: Barokowy Pałac Zwinger i Galeria Malarstwa- jedna z najcenniejszych na świecie, Katedra, w której pochowano członków Rodu Wettynów, Residenzschloss- dawna siedziba Rodu Wettynów, plac Teatralny i przepiękny budynek Opery Drezdeńskiej. Czas wolny na kawę, zakup pamiątek, obiadokolację. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Drezna. Nocleg. (Trasa ok. 140 km)

DZIEŃ 4
Po śniadaniu wykwaterowanie; całodzienna wycieczka przyrodnicza w region pogranicza Czech i Niemiec. Czeska i Saksońska Szwajcaria to kraina wzgórz, lasów położona nad Łabą słynąca z fantastycznie ukształtowanych „skalnych miast”. Proponujemy malowniczą, pieszą wycieczkę do form skalnych Parku Narodowego Szwajcaria Saksońska, gdzie zobaczymy kamienny most Bastei, wrośnięty w wyniosłe iglice skalne, z fantastycznym widokiem na płynącą w dolinie rzekę Łabę. Zwiedzimy także starą, nigdy nie zdobytą, „zawieszoną” na skałach twierdzę  Koenigstein. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych (ok. 19.30). (Trasa Praga - Katowice ok. 500 km)

DZIEŃ 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (przesiadki Pszczyna/Katowice ok.1.00-2.00).

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Prosimy o zabranie wygodnego, sportowego obuwia.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, bar i video),

- zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe),

- 3 śniadania,

- ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, bagaż),

- opiekę pilota

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE: 
- Uczestnictwo w programie zwiedzania – ok.  850 KC i 70 EUR - bilety do zwiedzanych obiektów,

- usługa lokalnych przewodników, Tour Guide System ( system bezprzewodowego oprowadzania grup)

- rejs statkiem z obiadokolacją po Wełtawie - 750  KC,

- pozostałe obiadokolacje ok. 50 EUR.

- obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE - jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.


NAJBLIŻSZE TERMINY:

  • 14.08 - 18.08.2014 Cena: 800 PLN/os

  • 11.09 - 15.09.2014 Cena: 851 PLN/osOpublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl