IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » MOSKWA SAMOLOTEM 5 DNI

MOSKWA SAMOLOTEM 5 DNI

MOSKWA SAMOLOTEM 5 DNI

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godz. przed wylotem, przelot do Moskwy, transfer do hotelu. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem wyjście na spektakl do Teatru Bolszoj (fakultatywnie, konieczność rezerwacji biletów minimum miesiąc przed wylotem). Jest on jedną z najbardziej znanych i cenionych placówek kulturalnych Rosji. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znakomita grupa baletowa Bolszoj i zespół operowy Bolszoj. W ciągu ponad dwóch wieków na deskach teatru wystawiano przedstawienia klasyków opery – Nikołaja Rimskiego – Korsakowa, Piotra Czajkowskiego czy też Siergieja Rachmaninowa. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach, z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, gmachu Muzeum Historycznego, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd metrem na dalszy ciąg zwiedzania miasta. Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajka Faberze i trony carskie, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wyjazd metrem do przepięknego skansenu Kolomenskoye. Stanowił on niegdyś letnią rezydencję carską. Dziś można tu zobaczyć zrekonstruowany pałac Aleksa I Romanowa, uważany w XVII w. za „Ósmy cud świata”, a także XVII i XVIII – wieczne budowle drewniane, przywiezione do Moskwy z całej Rosji. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną i artystyczną, skansen Kolomenskoye został w 1994 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Skansen Kolomenskoye usytuowany jest kilka kilometrów na południowy – wschód od centrum Moskwy. Choć dziś nazwą tą określamy wspaniałe muzeum na wolnym powietrzu, to dawniej odnosiła się ona do rozległej posiadłości królewskiej, stanowiącej miejsce letniego odpoczynku dla cara i jego rodziny. Rejs stateczkiem po rzece Moskwa (fakultatywnie). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie stolicy Rosji: Maneż i Most Zhivopisny. Maneż to wspaniały przykład rosyjskiego klasycyzmu – gmach, który służył wojskom carskim do ćwiczenia musztry, a który dziś pełni funkcje wystawowe. Most Zhivopisny to z kolei najwyższy most podwieszany w Europie, którego dodatkową cechą charakterystyczną jest to, że nie biegnie on w poprzek, ale wzdłuż rzeki.  Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 500 zł


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- przelot samolotem rejsowym

- transfery: lotnisko-hotel-lotnisko oraz transport podczas zwiedzania (objazdowa wycieczka po mieście)

- 4 noclegi w hotelu*** w pokoju 2-osobowym z łazienką

- 4 śniadania i 4 obiadokolacje

- program turystyczny

- opiekę polskojęzycznego rezydenta w Moskwie

- ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki

- opłat lotniskowych i paliwowych: 300 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu ok. 100 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi

- rejsu statkiem po rzece Moskwa ok. 15 EUR

- spektaklu w Teatrze Bolszoj (zależne od repertuaru 75-135 EUR)


WIZY:

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do AT 'Suwalszczyzna" dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:

1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy

2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)

3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

NAJBLIŻSZE TERMINY:

    • 30.07.2014 - 03.08.2014 Cena: 3324.00 PLN
Opublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl