IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » LITWA - ŁOTWA - ESTONIA - FINLANDIA 6 DNI

LITWA - ŁOTWA - ESTONIA - FINLANDIA 6 DNI

Trasa: Ryga – Tallin – Helsinki – Wilno


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przeprawa promem do Helsinek, panoramiczne zwiedzenia historycznego centrum miasta. Znaleźć tu można Plac Senacki, otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX wieku, m.in uniwersytet i siedziba rządu. W pobliżu znajduje się rynek (Kauppatori) z ratuszem, pałacem prezydenta i gmachem soboru Uspieńskiego. Inne nietypowe i ciekawe obiekty: katedra luterańska, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, „Sanktuarium Ciszy” znajduje się w centrum miasta i charakteryzuje się nietypową architekturą, daje wspaniałe poczucie spokoju. Pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Obiadokolacja. Czas wolny. Powrót do Tallina w późnych godzinach wieczornych, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł,  2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Wjazd na wieżę telewizyjną, gdzie można nagrać i wysłać swoje powitanie dla rodziny i przyjaciół. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościły takie znane osobistości jak car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta. Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektów, Niccolo Michetti. Dodatkową atrakcją są przepiękne, zadbane ogrodowe labirynty wokół rezydencji. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem spacer z pilotem po starówce. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Zwiedzania Wilna z przewodnikiem, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, Plac Ratuszowy, ratusz, Plac Katedralny, budynek Uniwersytetu Wileńskiego (zewnątrz), kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza), a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Po południu wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)

- przeprawę promem Tallin-Helsinki-Tallin

- 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2 osobowych z łazienką

- 5 śniadań i 5 obiadokolacji

- program turystyczny

- opiekę pilota

- ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu ok. 50 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.


DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 400 zł


NAJBLIŻSZE TERMINY:

    • 27.07.2014 - 01.08.2014 Cena: 1614.00 PLN

    • 10.08.2014 - 15.08.2014 Cena: 1614.00 PLN

    • 07.09.2014 - 12.09.2014 Cena: 1614.00 PLN

    • 14.09.2014 - 19.09.2014 Cena: 1614.00 PLNOpublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl