IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
ŁOTWAŁOTWA

Jest krajem nizinnym w większości z zalesionymi wzgórzami, pokrytym jeziorami i strumieniami. Słabo urozmaicony krajobraz, oraz także liczne źródła wód mineralnych predestynują Łotwę do stania się miejscem wypoczynku. Dużym atutem jest także długa linia brzegowa i nadbałtyckie plaże.

Więcej informacji »»


LITWALITWA

Państwo w Europie, jedno z państw bałtyckich, członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim) oraz z Polską, od wschodu z Białorusią i od północy z Łotwą. Pierwsza wzmianka o Litwie pochodzi z 14 lutego 1009, jednak państwo litewskie powstało dopiero w wieku XIII. W XIV wieku ówczesne Wielkie Księstwo Litewskie było największym państwem w Europie, w 1386 weszło w związki z Polską, które przerodziły się w 1569 w trwałą unię realną (unia lubelska). W latach 1795–1918 Litwa znajdowała się pod władzą rosyjską. W 1918 powstała niepodległa Republika Litewska, która w 1940 została pod przymusem przekształcona w republikę Związku Radzieckiego. 11 marca 1990 Litwa ogłosiła deklarację niepodległości.

Więcej informacji »»


ESTONIAESTONIA

Państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.

Więcej informacji »»


ROSJAROSJA

Zajmuje obszar 17075,4 tys. km kwadratowych. Jest krajem dwóch kontynentów o znacznej rozciągłości równoleżnikowej. Od północy oblewa ją Morze Arktyczne, od wschodu Ocean Spokojny, od południa graniczy z Chinami, Mongolią, Kazachstanem, Gruzją, Morzem Czarnym, na zachodzie z Ukrainą, Białorusią, Estonią, Finlandią, Polską i Morzem Bałtyckim. Obszar Rosji charakteryzuje przewaga nizin na zachodzie i w centrum, które od południa i wschodu otaczają wielkie systemy górskie. W Rosji występują wszystkie podstawowe typy klimatów strefy umiarkowanej i chłodnej cechujące się znacznym kontynentalizmem. Północne krańce kraju leżą poza kołem podbiegunowym. Panuje tu klimat polarny. Na wybrzeżach Morza Czarnego występuje klimat podzwrotnikowy. W Rosji znajduje się około 200 tys. jezior z których największe to Morze Kaspijskie, Bajkał, Ładoga i Onega. Strefy roślinne układają się równoleżnikowo, od północy strefa pustyń polarnych, tundra, lasotundra, tajga, stepy.Więcej informacji »»


BIAŁORUŚBIAŁORUŚ

BIAŁORUŚ - to w większej części rozległa nizina, poprzecinana rzekami i pasmami niewysokich wzniesień. Znaczna część Białorusi to trudno dostępne bagna i rozległe lasy, takie jak przy granicy z Polską Puszcza Białowieska, stanowiąca jeden z nielicznych naturalnych kompleksów leśnych, które udało się zachować w Europie od czasów prehistorycznych, i które to zamieszkują będące symbolem tego regionu i atrakcją turystyczną żubry.

Więcej informacji »»


UKRAINAUKRAINA

UKRAINA – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem-założycielem ONZ oraz organizacji regionalnych i subregionalnych tj. Wspólnota Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacja Państw Morza Czarnego. Jedynym skrawkiem Ukrainy w Azji jest wyspa Tuzła w cieśninie kerczeńskiej. W ZSRR Ukraina (czyli Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka, w skrócie USRR) była po RFSRR drugą największą wg liczby ludności i potencjału gospodarczego republiką radziecką. Od deklaracji niepodległości w sierpniu 1991 roku Ukraina stanowi suwerenne państwo.

Więcej informacji »»


CZECHYCZECHY

CZECHY - Republika Czeska - państwo w Europie Środkowej, bez dostępu do morza. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i Śląska Czeskiego. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,5 mln osób, z czego 94% to Czesi.

Więcej informacji »»


SŁOWACJASŁOWACJA

SŁOWACJA - to kraj w samym sercu Europy. Graniczy z pięcioma krajami: Czechami, Węgrami, Austrią, Ukrainą i oczywiście Polską. Z powierzchnią niecałych 50 tys km² (49 035) jest jednym z mniejszych państw Europy. Także jednym z najmłodszych - niepodległa Republika Słowacka powstała 1 stycznia 1993 w wyniku rozpadu Czechosłowacji. Ten mały, młody kraj zamieszkuje 5,5 mln mieszkańców. Oprócz Słowaków żyją tu Węgrzy (ponad 10% populacji), Cyganie (trochę ponad 1%), a także niewielkie grupy mniejszości z krajów sąsiedzkich: Czesi, Niemcy, Ukraińcy i Polacy. Stolicą Słowacji jest leżąca nad Dunajem Bratysława (położona przy granicy z Austrią i Węgrami, zaledwie 60 km od Wiednia).

Więcej informacji »»
Opublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl