IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » KRAJE NAD BAŁTYKIEM I ROSJA 8 DNI

KRAJE NAD BAŁTYKIEM I ROSJA 8 DNI

Trasa zagraniczna: Ryga – Tallin – prom – Helsinki – Sankt Petersburg – Peterhof – Carskie Sioło – Psków – Łotwa – Wilno

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem, m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. Podziwianie przepięknego parku i ogrodów. Wjazd na wieżę telewizyjną, gdzie można nagrać i wysłać swoje powitanie dla rodziny i przyjaciół. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
DZIEŃ 4:
Przejazd na prom do Helsinek. Śniadanie w hotelu lub na pokładzie statku. Rejs do stolicy Finlandii. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedra luterańska, sobór Uspieński, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, „sanktuarium ciszy” charakteryzujący się nietypową architekturą i dający wspaniałe poczucie spokoju. Pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Obiad. Przejazd do Sankt Petersburga. Późne zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania z przewodnikiem. Wyjazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do St. Petersburga, który był ukochanym dzieckiem Piotra I, objazdowa wycieczka po mieście, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Nocleg.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Po południu rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas na zakupy. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwę. Na trasie panorama Pskowa: Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Przekroczenie granicy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Przejazd do stolicy Litwy. Zwiedzanie Wilna, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
- przeprawę promem Tallin-Helsinki
- 7 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 7 śniadań i 7 obiadokolacji
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
-
kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide (koszt pakietu świadczeń ok. 135 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki)
- rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga ok. 15 EUR

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł
Dopłata do udziału w wieczorze folklorystycznym: 150 zł

Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce, jako trzecia osoba w pokoju 2-os.: 200 zł

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do AT "Suwalszczyzna" dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

DO WYCIECZKI MOŻNA DOKUPIĆ:

pokój 1 - osobowy 600 zł

udział w wieczorze folklorystycznym 150 zł

NAJBLIŻSZE TERMINY:

31.05.2015 - 07.06.2015    Cena: 2249 PLN 
14.06.2015 - 21.06.2015    Cena: 2249 PLN
28.06.2015 - 05.07.2015    Cena: 2159 PLN 


Opublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl