IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » CHORWACJA 9 DNI

CHORWACJA 9 DNI

Trasa: nocleg tranzytowy – Wybrzeże Adriatyckie w ok. Zadaru lub Splitu – Split – Trogir – Krka – Medjugorie – Dubrovnik – Plitvice


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu na trasie do Chorwacji (Węgry lub Słowacja). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku bazy zakwaterowania w okolicach Zadaru lub Splitu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wycieczka do Splitu – 200 tysięczne miasto słynie z portu, który jest dla Chorwacji morskim oknem na świat. Dla zwiedzających główną atrakcją jest Stare Miasto położone w obrębie murów ogromnego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana (III w. n.e). Zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Dioklecjana, mury obronne, Brązowa Brama, Katedra Św. Dujama ze Skarbcem, Złota Brama, pomnik Grzegorza z Ninu, Kwartał Wenecki, Riva – nabrzeże palmowe. Po południu zwiedzanie z przewodnikiem malowniczego położonego na wyspie Trogiru: Twierdza Kamerlengo z XV w., Brama Morska, Stary Port, Katedra św. Wawrzyńca, plac Jana Pawła II, Loggia Sądowa. Zakupy na słynnym trogirskim targu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku słynnych Wodospadów Krka. Spacer po starym Stradinie. Rejs statkiem spacerowym do wodospadów. Wizyta w skansenie. Spacer malowniczą trasą krajoznawczą wśród rozlewisk, jezior i wodospadów rzeki Krka. Uwaga! Dla chętnych możliwość kąpieli pod najpiękniejszym wodospadem – Stradiński Buk! W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:

Wczesne śniadanie. Wyjazd do Bośni i Hercegowiny – Medjugorie – miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju. W Medjugorie można się pomodlić w liczącym ponad sto lat kościele świętego Jakuba, a także na Górze Objawień oraz na wzgórzu Kriżewac, które pełni rolę Kalwarii medziugorskiego sanktuarium. Dalszy przejazd do Dubrownika, zwanego "Perłą Chorwacji" - zwiedzanie: Brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza z XVI w., mury miejskie, spacer słynną ulicą Stradun, czas wolny. Obiadokolacja. Nocny powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Czas wolny lub całodzienny rejs statkiem do PN Kornati (fakultatywnie płatne ok. 45 EUR). Naturalne piękno wysp Kornati jest słynne w całym świecie. Cały archipelag liczy ok. 140 wysp i wysepek. Wyspy znane są przede wszystkim z klifów tzw. koron, wcinających się w morze stromych skał (prawdopodobnie stąd pochodzi nazwa Kornati). Ze względu na swoją wapienną budowę znajduje się tu wiele jaskiń, wąwozów i kotłów krasowych, a cały park jest miejscem wielbicieli nurkowania które często są po prostu wystającymi z morza skałami. Wyspy są bezludne, przybywają na nie jedynie miłośnicy nurkowania, żeglarstwa i niczym nieskażonej nadmorskiej przyrody oraz ciszy i słońca. Na wyspach nie ma żadnych źródeł słodkiej wody, jedynie w grotach i zagłębieniach skalnych czasami zatrzymuje się deszczówka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i wypoczynek. Wieczorem pożegnalna chorwacka biesiada połączona z obiadokolacją. Nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do jednej z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park Narodowy Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie wyjazd do kraju, przejazd non-stop.

DZIEŃ 9:

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 500 zł


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)

- 7 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

- 7 śniadań i 7 obiadokolacji

- opiekę pilota

- program turystyczny

- ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu, usług miejscowych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide, taksy klimatycznej w Chorwacji. Koszt pakietu ok. 125 EUR płatny obligatoryjnie dla pilota grupy

- fakultatywny rejs statkiem do wysp Kornati – 45 EUR


NAJBLIŻSZE TERMINY:

    • 15.08.2014 - 23.08.2014 Cena: 2184.00 PLN

    • 06.09.2014 - 14.09.2014 Cena: 1899.00 PLNOpublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl