IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » BUŁGARIA 11 DNI

BUŁGARIA 11 DNI

Trasa: Węgry – Sofia – Monastyr Rylski – Plovdiv – południowe wybrzeże – Sozopol – Nesebyr – Dolina Królów Trackich – Dolina Róż – Szipka – Etyr – Veliko Tarnovo – Carewec

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie wczesnym rankiem. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii – stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Sofii m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Ryłskiego Monastyru – największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in.: Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wyjazd do Sozopolu - zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wycieczka do Nesebyru - starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Wieczorem wyjazd na wieczorek folklorystyczny z bogatym programem, regionalną kuchnią bułgarską o raz winem. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej.  Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż.  Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III - jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e.  Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd do Drianowskiego Monastyru z XIII-XIV w., zwiedzanie. Przejazd do Veliko Tarnovo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:

Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Veliko Tarnovo - twierdza Carewec z wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.

DZIEŃ 11:

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.


Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.


DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 690 zł


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, dvd)

- 9 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

- 9 śniadań i 8 obiadokolacji

- bułgarski wieczór folklorystyczny

- program turystyczny

- opiekę pilota

- ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu, usług miejscowych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide, taksy klimatycznej. Koszt pakietu ok. 130 EUR płatny obligatoryjnie dla pilota grupy


NAJBLIŻSZE TERMINY:

    • 17.06.2014 - 27.06.2014 Cena: 2089.00 PLN

    • 12.08.2014 - 22.08.2014 Cena: 2089.00 PLN

    • 30.09.2014 - 10.10.2014 Cena: 1899.00 PLNOpublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl