IT SUwalszczyzna
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » ANTYCZNA GRECJA 10 DNI

ANTYCZNA GRECJA 10 DNI

Trasa: Słowacja – Węgry – Serbia – Macedonia – Grecja ok. Thessalonik – Tembi – Kalambaka – Delfi – ok. Aten – Ateny – Peloponez (Argolida) – Thessaloniki – ok. Thessalonik – Serbia – Węgry – Słowacja


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolice Thessalonik. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd do Tembi – zwiedzanie: kościół wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskwei oraz Źródło Pięknej Afrodyty. Przejazd do Kalambaki. Meteory – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV wieku przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedna z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie kilku klasztorów. Przejazd do hotelu w okolicach Kalambaki. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Delf. Wyrocznia Apollina w Delfach znana była już ok. 1500 r. p.n.e., została uświetniona świątynią i teatrem Apolla oraz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół światyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzono posągi, fragmenty świątyń z terenu archeologicznego – Delfy. Przejazd do hotelu w okolicach Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Zwiedzanie Aten m.in. : Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Sintagma, Ogrody Królewskie, pałac prezydencki, czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd  na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: Epidavros – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego przez Polikleta Młodszego w IV w. p.n.e. Nafplio – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę, która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidi; Mykeny – Brama Lwów (wejście na Akropol), ruiny pałacu, nekropolia z grobami szybowymi, pozostałości domów, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę. Przejazd na krótką sesję zdjeciową nad Kanałem Korynckim. Przejazd w kierunku Aten. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek. Wieczorem obiadokolacja połączona z biesiadą grecką – muzyka grecka na żywo oraz poczęstunek z winem.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Przejazd w kierunku Thessalonik. Po drodze: Termopile ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 Spartan; Dion – stanowisko archeologiczne u podnóża Olimpu, ujawniające  splądrowane sanktuaria, groby, teatry bazylikę od Ery Żelaza do okresu bizantyjskiego. Po drodze przepiękne krajobrazy. Przyjazd do Thessalonik, wieczorny spacer po mieście. Przejazd do hotelu w okolice Thessalonik. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy grecko-macedońskiej. Przejazd przez Macedonię 

do Serbii na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:

Śniadanie. Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych, przejazd poszczególnych miejscowości. Uwaga: do niektórych miejscowości powrót po północy.


Program jest ramowy kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.


DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- przejazd autokarem (barek, wc, dvd, klimatyzacja)

- 9 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

- 9 śniadań i 8 obiadokolacji

- wieczór grecki

- program turystyczny

- opiekę pilota

- ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu, usług miejscowych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide, taksy klimatycznej. Koszt pakietu ok. 130 EUR płatny obligatoryjnie dla pilota grupy


NAJBLIŻSZE TERMINY:

    • 19.09.2014 - 28.09.2014 Cena: 1999.00 PLN


Opublikowane na stronie it.suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
©2005-2015 
IT.Suwalszczyzna.Com.pl